Kontakt
wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Gadżety na wybory3
Kategorie
Bestsellery

Gadżety na wybory

Podziel się na Facebook

Gadżety na wybory


Już niedługo będą się odbywać wybory samorządowe ( 21 października ). Kampanie zaczynają się rozkręcać i niedługo o niczym innym nie będzie się mówić. Oczywiście dla branży gadżetów reklamowych ten okres nie pozostaje obojętny... gadżety reklamowe zamieniają się w gadżety na wybory.Kandydaci mają różne podejście do tego tematu..

– jedni stawiają na tanie gadżety masowe które są rozdawane podczas wieców i spotkań wyborczych.
Są to najczęściej breloczki, długopisy, ulotki. Ich główną zaletą jest niski koszt zakupu i fakt, że niskimi nakładami środków można dotrzeć do stosunkowo dużej grupy odbiorców. Jednak w przypadku tanich gadżetów nie zyskuje się niestety uczucia wdzięczności i potrzeby odwdzięczenia oddaniem głosu w wyborach.

Inni stawiają na gadżety w które wyposażają swoje sztaby wyborcze – mogą to być np. jednakowo ubrani wolontariusze lub kilkanaście osób zgromadzonych wokół mównicy z parasolami które mają nadrukowane hasło wyborcze kandydata. W przypadku kandydatów dysponujących większymi budżetami polecamy właśnie gadżety które „poruszają” się po mieście.
Każda osoba z Waszym plecakiem, parasolem, koszulką, torbą na zakupy ( itp. ) idąc ulicami miasta zachęca do głosowania na Waszą osobę, partię lub komitet. A z pewnością zwiększa rozpoznawalność kandydata w lokalnej społeczności.

Bardzo popularne stają się różnego typu słodkości np.: cukierki zapakowane w papierek z wizerunkiem kandydata lub lizak z dołączoną wstążeczką z hasłem wyborczym. Może nie wszyscy… ale zdecydowana większość ( a to właśnie większość decyduje w wyborach ) lubi słodycze…. No bo kto nie lubi krówek… ;-)
alt

Dostosujcie gadżety do pory roku – jesienią doskonale sprawdzą się wspomniane wcześniej parasole, latarki, światełka odblaskowe, zimą można postawić na skrobaczki do szyb a latem na różnego typu gadżety plażowe.
alt

Jeśli kandydat jest znany lokalnej społeczności i ma charakterystyczne cechy które jednoznacznie się z nim kojarzą warto to wykorzystać. Często osoby o oryginalnych nazwiskach wykorzystują je w swoich kampaniach. Przykładowo dla Jana Piłki – świetnym produktem będą piłki z hasłem wyborczym. U pani Ewy Kowalskiej która całe życie prowadziła zakład kosmetyczny a teraz będzie startowała w wyborach do rady gminy sprawdzą się lusterka i pomadki.
alt

Upominki wręczane podczas spotkań z wyborcami powinny cechować się funkcjonalnością i przydatnością w życiu codziennym, dobrze aby miały także walory edukacyjne.
Np. jeśli w Waszym programie wyborczym jest poprawa bezpieczeństwa na drogach możecie rozdawać opaski odblaskowe dla pieszych lub światełka dla rowerzystów. Jeśli walczycie o zmniejszenie smogu w gminie i ważnym dla Was jest temat ekologii, postawcie na produkty wykonane z materiałów biodegradowalnych.
alt

Wybierając swój gadżet na wybory – pamiętajcie aby nie stawiać na bylejakość… gadżet który reprezentuje kandydata będzie z nim kojarzony, jeśli wręczycie coś brzydkiego i tandetnego uzyskacie zupełnie odwrotny rezultat niż zamierzaliście. Gadżet zamiast zachęcić do oddania głosu odsunie Waszego wyborcę w ręce konkurencji.

Pamiętajcie, że gadżety to tylko jeden z elementów kampanii wyborczej i nic nie zastąpi dobrego programu, charyzmy, uczciwości i dotychczasowych dokonań kandydatów. Gadżety na wybory mają tylko pomóc je wyeksponować.


Przejdź do strony głównej
Najczęściej wyszukiwane
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl